Silová cesta do Indie

Indie je pro mě zemí s hlubokou duchovní silou, která mě oslovila už před lety. Na rozdíl od klasických retreatů, kde se člověk může pohodlně uvelebit a nechat se hýčkat, já do Indie jezdím s jasným cílem nabrat sílu a duchovní požehnání.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přepis videa:

Řeknu vám své zážitky z návštěvy silových míst jako Ašrám u Bengalore a Zlatý chrám v Tirupati a přiblížím, jak mě Indie uchvátila svou hlubokou energií. Dozvíš se, jak mě tato fascinující země ovlivnila.

Indie je místo plné kontrastů

Indie mě okouzlila svými fascinujícími kontrasty. Já vždycky říkám, že je zároveň nejkrásnější i nejdrsnější zemí, kterou jsem kdy navštívila. Ta obrovská polarita je tam opravdu nepřehlédnutelná. Kdo je zvyklý na tradiční asijské země, určitě v Indii zažije všechno – spoustu lidí, hluk a různé úrovně hygieny. Přesto mě v tomto směru Indie mile překvapila.

Jak si mě Indie zavolala a ukázala duchovní sílu

Indie mě volala už dlouho. Mé první vědomé setkání s duchovním průvodcem, kterým byla Indka, pro mě bylo zásadní. Tehdy jsem si neuvědomovala, jak mocná duchovní síla Indie je a že duchovnost se může projevovat různými způsoby. Kromě hinduismu zde uznávají klidně Ježiše, Budhu, nebo Mohameda. Spiritualita je zde univerzální a je zaměřena na dosažení vnitřní svobody a osvícení.

Silová místa Indie

Během mých cest do Indie jsem měla příležitost navštívit různá silová místa. Na své poslední cestě jsem strávila nějaký čas v ašrámu u Bangalore, kde probíhal festival Gurupurnima zaměřený na vztah s mistrovskou linií a oslavující duchovní mistry a jejich učení. Mnoho lidí, včetně těch ze Západu, má svého mistra, i když není fyzicky přítomen.

Další fascinující místo, které jsem navštívila, byl Zlatý chrám v Tirupati, jeden z nejnavštěvovanějších chrámů v Indii. Denně zde prochází 50 000 až 100 000 lidí, kteří se modlí za hojnost a požehnání. I přes ty davy je atmosféra nabitá energií a pocit otevřenosti k duchovnímu spojení vytváří jedinečný zážitek.

Poté se má cesta ubírala do chrámu Šivy, který je zcela odlišný o chrámu v Tirupati, který je samé zlato a bohatství, Šivův chrám je o jednoduchosti a duchovním očištění. Zde se lidé snaží zbavit karmických zátěží a otevřít se svobodě.

Je důležité si uvědomit, že tato místa nejsou turistickými atrakcemi. Jsou to silové lokace, kde se lidé scházejí pro duchovní požehnání. Kdo by se sem vydal pouze jako turista, pravděpodobně by byl zklamaný a frustrovaný. Je nezbytné se na takovou návštěvu dobře připravit.

Závěr

Takže to jsou mé zážitky, které opravdu stojí za to prožít, ale člověk si k nim musí dojít. Když se člověk vydá na duchovní cestu – a teď myslím, že zpočátku máme tendenci si myslet, že jsme už velmi pokročili – tak na tyto zážitky často ještě nejsme připraveni a volíme lehčí alternativy, které s námi tolik nezamávají.

Pobyty v Indii bývají velmi transformační, a to zejména u lidí, kteří jsou v duchovnosti relativně noví. Je na nich jasně vidět, jak je to zasáhne. Prostě je to nějakou dobu rozseká a dostane. Ale pak se vrátí domů, musí si to všechno integrovat, vstřebat, a po nějaké době je Indie přitáhne znovu. Jakmile tam člověk jednou vkročí, většinou je to jen otázka času, kdy se tam vrátí.